China 10 yuan Panda


Attributes of Coins
| Melt Value | $75.64 31.069g Silver |
|---|---|
| Region | CHN |
| Denomination | 10 yuan |
| Krause number | KM# 1664 |
| Metal | Silver 0.999 |
| thickness | 3.42 mm |
| diameter | 40 mm |
| weight | 31.1 g |
Obverse:

Temple
2006
中华人民共和国
Reverse:

Animals
10元
1oz Ag .999
List of Coin Varieties
| Name | Year | Mark | Mint | Mintage | Craftsmanship | Value(USD) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| China 10 yuan Panda 2006 Unc | 2006 | China, Shenyang | 600000 | Unc | Value(USD) |
Recognition Records


User from US
Time: 2025-03-31 09:40:23


User from CA
Time: 2025-03-31 09:43:08


User from BR
Time: 2025-03-31 09:40:30


User from US
Time: 2025-03-31 09:40:04


User from US
Time: 2025-03-31 09:50:17













